Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA
Neked Könnyű

Fehérjeszeletek vs. fehérjeturmixok: Melyik a jobb az izomnövekedéshez?

A nagyobb fizikai erő és a tónusosabb fizikum elérésében a fehérje szerepét nem lehet eléggé hangsúlyozni. A gyakran az "élet építőkövének" nevezett fehérje kulcsfontosságú szerepet játszik az izomnövekedésben és a regenerálódásban, így minden fitneszrajongó étrendjének kulcsfontosságú összetevője. De amikor a fehérjefogyasztásról van szó, a lehetőségek változatosak és zavarosak. A legelterjedtebb formák közé tartoznak a fehérjeszeletek és a fehérjeturmixok. Mindkettő kényelmes, hordozható és fehérjével teli, de melyik a jobb az izomnövekedés szempontjából?

Tovább
Megosztom ezt a cikket


Tanítsd magad az aktív életmódra - 7 pontban

Legyünk őszinték - bár az aktív életmódról köztudott, hogy jót tesz a testnek és az elmének, sokkal nehezebb lehet, mint gondolnád, hogy ezt következetesen megtartsd. Akár először teszed meg a lépést az aktív életmód felé, akár újra belevágsz, a motiváció megtartása lehet a legtrükkösebb rész. A trükk? Tanítsd meg magadat az aktív életmód elfogadására fenntartható, apró, kezelhető életmódbeli változtatásokkal. És persze ne feledkezz meg arról sem, hogy az egész folyamatot szórakoztatóvá tedd!

Reális elvárások megfogalmazása

Tovább
Megosztom ezt a cikket


FÓKUSZBAN AZ ERŐ

Számos oka lehet annak, hogy valaki miért akar erősebb lenni, azonban ez nem minden esetben jár az izomtömeg masszív növelésével. Természetesen a masszív izomtömeg növelés mindenképpen jár valamilyen mértékű erősödéssel is, de az erőnövelésnek nem feltétele.

Tovább
Megosztom ezt a cikket


Edzés kánikulában

Bár az utóbbi években a nyár eléggé kiszámíthatatlan, egy dologra biztosan számíthatunk, a hőhullámokra. Az edzést emiatt azonban nem érdemes elhagyni, mindössze pár dologra kell odafigyelni:

Hallgass a testedre

Ha szédülsz, szomjas vagy száraz a szád, akkor nagy valószínűséggel dehidratált lettél, és több vizet kell innod. Azonnal. Az olyan tünetek, mint a hányinger, a túlzott izzadás, a gyors légzés és a görcsök hőkimerülésre/hőgutára utalhatnak. Ilyenkor a mozgást abba kell hagyni, legyen az bármilyen fontos verseny és folyadék, sók utánpótlása mellett a testet is hűteni kell (árnyék, zuhany, hideg víz, vizes ruha/törülköző)

Tovább
Megosztom ezt a cikket

12
»

Neked Könnyű

blogavatar

A boldogulás, egészség, siker csak igen kis részben szerencse kérdése. A hosszú, aktív és könnyű élet titka a kapcsolatrendszer, amit ápolunk, a tápláló étel, izmaink terhelése, alvás. Fegyelem és szorgalom, rendszeresség és (cél)tudatosság.